NOVINKY

Splnění snu

15.01.2022

Tímto bych vám chtěla představit novou členku mojí smečky.

A je to tady. Po dvou měsících piplání, vstávání, papání, čůrání, kakání, nekonečného úklidu, desítkách vypraných praček a zapnutých sušiček, po hodinách muchlování, hraní, pečování, vstávání během noci a vytržení z mnoha snů a dokonce strachu, aby byli malí čumáčci v pořádku, to nastalo.

Čas loučení

12.12.2021

Sedm týdnů uteklo jako voda a štěňátka nás postupně začnou opouštět. Nechci se s nimi loučit, ale zároveň vím, že už potřebují individuální péči svých páníčků, a tak jsem jim alespoň nachystala výbavičku, aby neodešli s prázdnými pacičkami.

Včera jsme s Petrou trochu potrénovaly naše miminka před fotoaparátem. Je jim pět a půl týdne a jsou to úžasná akční stvoření. Čas letí, za 14 dní se již začnou rozcházet do svých nových domovů Zase máme jednoho volného chlapečka, který ještě hledá své "doma". Moc bych si přála, aby zůstal někde blízko.

První focení

20.11.2021

Na konci minulého týdne byla štěňátka zachycena poprvé lepší fotografkou než jsem já. A mají tak na památku krásné fotečky. Děkujeme fotografce Míše Hrubešové, že s námi měla trpělivost.

Třetí týden života štěňátek je za námi. Miminka byla vzorná, jen spinkala, občas volala mamku na krmení a chovala se. Největší mazlíci už mají přes 1700g, ale přibírají a prospívají krásně všichni. Zkoušeli jsme už i první kašičku, zatím chutná jen některým, maminky mlíčko má stále přednost.

Druhý týden

01.11.2021

Štěňátka přibývají na váze pokaždé, když se na ně podívám :-D Opravdu teď rostou před očima. První kilové štěňátko jsme zaznamenali 10. den, pan žlutý nabral snad 120g za 24 hodin a večer na mě mrklo 1065g :-))) hned následující den ho následovali pan modrý, pan zelený, pozadu nezůstává ani fialová holčička :-) Ale radost mi dělají i ti...

Štěňátkům je dnes už týden! Je to neuvěřitelné, jak ten čas letí. Malé myšičky se za ten týden změnili v buclaté hrošíčky a dělají nám jen radost. Krásně přibývají na váze, každý den jsou hbitější a někdy také pěkně hlasití, když volají mamku do bedýnky, aby jim dala zase trochu napít. Mlíčka má Jollinka dostatek, takže hravě zvládá nakrmit...

Včera se v naší chovatelské stanici narodil vytoužený vrh "D"! Jollinka porodila 10 krásných štěňátek - 7 klučíků a 3 princezny. Mám obrovskou radost a samozřejmě se mi i moc ulevilo, že porod se obešel bez jakýchkoliv komplikací, všichni se narodili s velkou chutí do života, Jollinka je všechny přijala a stará se o ně s velkou pečlivostí.

Ještě pár dní a štěňátka tu už budou s námi! Ty dva měsíce utekly jako voda! Jollinka má pořádné bříško a my se pořád dohadujeme, jestli tam má tedy štěňátek hodně nebo málo. To už za pár dní zjistíme.