VRH "D" z Brdských lesů

Vrh "D" z Brdských lesů
Datum krytí:
 21.8.2021 / zahraniční krytí Itálie

Datum narození štěňátek: 21.10.2021 / 7 pejsků + 3 fenečky

Předpokládaný odběr štěňátek: od 15.12.2021


V rozestupu dvou let, jsem se rozhodla, že opět budeme mít v naší chovatelské stanici štěňátka. Naše Jolla dala ve svém prvním vrhu velmi krásná a vyrovnaná štěňátka, stejně tak jako její sestřička Jinxy. Proto jsem se rozhodla, že Jollinka bude mít štěňátka ještě jednou, možná ale i naposledy, kdo ví. Na tomto vrhu mi velmi záleží, moc bych si přála, aby se vše povedlo, štěňátka se narodila zdravá a já jim našla ty nejlepší páníčky.

Protože pejsků je u nás i v okolních státech mnoho a informací okolo ještě víc, a mě opravdu záleželo na tom, kdo se stane otcem našich štěňátek, pomohla nám s výběrem krycího psa moje výborná kamarádka Petra Kotíková, která je ve světě flatíků velmi známou chovatelkou a já jsem jí za její pomoc opravdu vděčná. Pro Jollu jsme vybrali typického představitele plemene FCR, krásného, elegantního, přátelského a milého pejska Chilkoota z italské chovatelské stanice Diamante Blu. Chilkoot je mladý pejsek, bohužel narozený v době řádění Covidu, tak s ním jeho panička nemohla objezdit tolik výstav a zkoušek, jak by si přála, ale já věřím, že jeho čas teprve přijde, protože je velmi krásný a šikovný a všechno spolu ještě doženou. Vybrala jsem Chilkoota také pro jeho krásný rodokmen, ve kterém se objevují významní představitelé plemene jako např. CastleRock Simply Magic - který se pyšní mnoha tituly z klubových, světových a evropských výstav, v roce 2015 se stal dokonce druhým nejkrásnějším psem výstavy Crufts, nebo krásná Keira - DakotaSpirit Isle of Sky, finské chovatelky paní Sihvonen a mnoho dalších, kteří se v chovu FCR nejednou blýskli.

Samozřejmě nezapomínám ani na zdraví, které ve výběru hraje snad tu nejvýznamnější roli. Chilkoot je ve svém věku samozřejmě zdravý, tak jak má být, ale hlavně i jeho předci jsou zdraví a dožívají se vysokého věku. Chilkoot nese jen černou barvu, narodí se nám tedy jen černá štěňátka.

Za Chilkootem jedeme do Itálie, k úspěšné chovatelce Dolores Genco a já jsem velmi ráda, že dovolila nakrýt naší Jollu právě Chilkootem. Budeme se společně těšit, že se narodí opravdu výjimečná štěňátka, hlavně zdravá a s úžasnou flatí povahou po svých rodičích, vhodná na práci i výstavy, ale především taková, která budou skvělými parťáky svým budoucím majitelům.

Otec: ChIT Diamante Blu Chilkoot
narozen: 27.1.2019
HD A, ED 0/0, PL 0/0
oči prosté dědičných vad, gonio negativní
nůžkový skus, plnochrupý, výška 61cm

3x CAJC, BOB, 2x BOS, Res. CACIB

Více o Chilkootovi a jeho rodné chovatelské stanice zde


Rodokmen ChilkootChilkoot je dvou a půl letý pejsek, typický představitel svého plemene po stránce exteriéru i povahy. Je to pes s nádhernou hlavou, hrudníkem i stavbou těla. Je to přesně ten typ psa, kterého jsem si pro naší Jollu přála neboť přesně takové mám velmi ráda - elegantní hlava, tělo i velmi krásný a lehký pohyb. Chilkoot je pes nekonfliktný, učenlivý, kamarádský, prostě flat jak má být.

Otec - Dakota Spirit into the Wild
Otec - Dakota Spirit into the Wild
Matka: JChCZ ChCZ ChSK Interessante Jolla od Ivanského jezera
narozena: 24.2.2016
HD A, ED 0/0, PL 0/0
oči prosté dědičných vad, gonio negativní
nůžkový skus, plnochrupá, výška 57cm
Klubové podzimní zkoušky, Klubové zkoušky vodní práce

Working testy, třída E

12x CAC, 1x CACIB, 2x BOB, BIS 2 

Více o Jolle zde

Rodokmen Jolla

Jolla je pětiletá fenka, dlouhodobě ve vynikající kondici a je to taktéž typická představitelka svého plemene po stránce exteriéru i povahy. Je velmi vyvážená ve stavbě těla, má krásnou hlavu a elegantní pohyb. Je to povahou klidná a citlivá holčička, která ač se na první pohled nezdá, velmi vnímá co se kolem ní děje a umí přijít a potěšit kohokoliv kolem sebe v tu správnou chvíli. 

Získala mnoho krásných ocenění a posudků na klubových i mezinárodních výstavách a je velmi šikovná i na práci. V loveckých zkouškách jsme nedošli tak daleko jako s její maminkou, naopak jsme si s Jollou oblíbily working testy, ve kterých bychom se chtěli po odchování štěňátek ještě dále zdokonalovat.

Otec - Torpedos the Best of Dreams "Coudy"
Otec - Torpedos the Best of Dreams "Coudy"

DAMON

Majitel: Jiří Jeništa / Chocerady

Zdraví:

Výstavy:

Práce:

DANNIS

Majitel: Eva Leitner / Karlovy Vary

Zdraví:

Výstavy:

Práce:

DARCY

Majitel: Gabriela Purkytová / Teplice

Zdraví:

Výstavy:

Práce:

DENIM

Majitel: Jan Jarošinec / Červený Újezd

Zdraví:

Výstavy:

Práce:

DERIEN

Majitel: Martina Hanušová Kubíčková / Dolní Břežany

Zdraví:

Výstavy:

Práce:

DESMOND

Majitel: Jana Bělohrádková / Praha

Zdraví:

Výstavy:

Práce:

DYLANO

Majitel: Jan Bureš / Jablonec nad Nisou

Zdraví:

Výstavy:

Práce:

DALMINA

Majitel: Inka Třešková / Plzeň

Zdraví:

Výstavy:

Práce:

DOTTIE

Majitel: Jitka Dušková / Písek

Zdraví:

Výstavy:

Práce: