Vítejte na světě štěňátka!

22.10.2021

Včera se v naší chovatelské stanici narodil vytoužený vrh "D"! Jollinka porodila 10 krásných štěňátek - 7 klučíků a 3 princezny. Mám obrovskou radost a samozřejmě se mi i moc ulevilo, že porod se obešel bez jakýchkoliv komplikací, všichni se narodili s velkou chutí do života, Jollinka je všechny přijala a stará se o ně s velkou pečlivostí.

Fenečky jsou v tuto chvíli již zadané, ale pro některé pejsky ještě hledáme ty nej pánečky! Pejsci z tohoto spojení budou vhodné jak na výstavy, práci, ale samozřejmě i jako životní parťáci do nepohody :-)

Tentokrát Jollinka trochu napínala s přípravou na samotný porod, funěla a zrychleně dýchala cca 18 hodin, předcházelo tomu ještě i pár hodin soustředěného dýchání do bříška. Samotný porod začal cca ve 14 hodin odpoledne, kdy jsem zpozorovala první kontrakce. První kluk dal Jollče trochu zabrat, trvalo to přes hodinu a půl než ho vytlačila, ale nakonec v 15:40 vykoukl na svět a dostal modrou mašličku. Pak se intervaly pohybovaly mezi 15 - 30ti minutami a postupně na svět přišli:

Pes - zelená stužka

Fenka - růžová stužka

Pes - vínová stužka

Pes - tyrkysová stužka

Pes - žlutá stužka

Pes - docházejí psí barvy :-D :-D :-D šedá stužka

Fenka - červená

Fenka - fialová

Pes - oranžový

Vše probíhalo hladce a jako na drátkách až do 21:20hod, kdy na svět vykoukl poslední pejsek. Ještě trochu jsme pak doufali v nějakou holčičku, jelikož jsme viděli kontrakce, ale nakonec vyšla krátce po půlnoci už jen placenta a ráno pan doktor na sonu potvrdil, že to bylo opravdu všechno, a žádnou holčičku jsme nikde nezapomněli. Všechna štěňátka mají váhy od 355 do 450g, a nejsou mezi nimi nějaké výraznější rozdíly.

První 4 štěňátka jsem tentokrát porodila sama, ale Jollinka parádně spolupracovala, dala mi dostatek času je spolu s ní hezky opečovat, takže jsme si tu chvilku krásně užily. Pak už za námi dorazila moje psí spřízněná duše Péťa Kotíková, která se mnou byla až do konce a moc mi se štěňátky a Jollinkou pomohla. 

Po půlnoci, když se již zdálo, že i Jolla se uklidnila a vypadalo to, že již opravdu žádné štěňátko na svět nepřijde, jsem pustila klidnou muziku, převlíkla porodní bedničku do čistého, poklidila, zapla pračku (ta teď poběží asi pořád :-), a uložila se do blízkosti bedničky. Usnula jsem ihned, jakby taky ne, po téměř probdělé předchozí noci, ale naštěstí mě vzbudilo každé pípnutí, tak jsem Jollince pomáhala každou chvilku přerovnat štěňátka nebo jí přisunout nějaké zatoulané, aby byla klidná a taky se trochu vyspala. Šlo nám to celkem dobře, takže nečekaně jsem i nějakou tu chvilku naspala.

Ráno jsme zajeli s Jollinkou k panu veterináři, aby jí zkontroloval a kromě dvou zapomenutých placent už v bříšku opravdu nic neobjevil, pochválil nás obě za perfektní práci a my rychle zase ujížděly za štěňátky, protože Jollča se od nich teď nechce vzdálit ani na minutku a pečlivě se o ně o všechny stará.

To jsou pro dnešek všechny zprávy z naší porodní bedničky.

Příště už vám třeba napíšu více o štěňátkách a jak to spolu všichni zvládáme.

Papa