Už nejsme mimina! Už jsme malí pejskové :-D

05.08.2018

Trochu se stydím, že jsem dlouho o našich rošťácích nenapsala, ale omlouvá mě trochu víc starostí, které se štěňátky v posledních dnech byly. Bohužel pro štěňátka právě panuje léto jak má být, ale my a štěnda si to zrovna neužíváme. Vysoké teploty nad 30 stupňů a dusno nás stále nutí štěňátka přesouvat ze stínu do stínu, případně je venčit na zahradě jen brzo ráno nebo pak později večer. Dny trávíme všichni víceméně zavření v domě, kde je teplota přijatelná a štěnda se nám nepřehřívají :-) A nevím jestli z horka nebo byl jiný důvod, ale bojovali jsme pár dní také s průjmem. Snad se nám to už ale podařilo zdárně zažehnat a štěnda rychle doženou na váze těch pár dní, kdy moc nepřibírali. 

Ale dost o starostech. Naše černá banda nám dělá i spoustu radosti :-) Je jim už 6 týdnů a naučili se zase tolik nových věcí! Už jsou to malí pejskové, kteří se už potřebují proběhnout po zahradě, podařilo se jim jejich ostrými zoubky už zlikvidovat pár hraček a perfektně se naučili noviny, na které mají čůrat, roztrhat na tisíc kousíčků :-) Také už si umí krásně pohrát s mamkou Ellis a ne jít jenom po jejích cecíčkách a mlíčku. Teta Jolla se jich stále trochu bojí, chodí okoli nich po špičkách a jen si hlídá svůj míček, aby jí ho náhodou někdo neukradl :-)

Strávila jsem teď se štěndy pár dní po sobě, tak jsem je hodně pozorovala a zkusím o každém napsat něco konkrétního.

Bernard - to je miláček. Buď spí nebo jí :-))) Téměř neomylně chodí dělat potřebu na noviny kam má. Když si chvíli hraje, umí být zákeřný, ale vždy odpadne mezi prvními a často se mu stává, že usne u misky :-)

Bruno - to je stále největší uštěkánek a uplakánek, ale má to jen jediný důvod - chce se chovat. Jakmile ho pochováte, dá vám krásnou pusu na nos a je klid. Je to největší mazel, ale někdy vydrží být ve svém štěkání opravdu neodbytný. Také se hodně pere se všema holkama i klukama, všechny provokuje a popichuje. Bude to klučík akční a bude vyžadovat zřejmě pořád nějakou akci. 

Bartt - stále je z kluků nejmenší, ale on to určitě časem dožene. Rád si hraje s různými hračkami, prozkoumává rád všechny kouty zahrady a nikdy nezůstane v ničem pozadu.

Bertta - to je miláček. Krásně slyší na svoje jméno, vždy za mnou přiběhne a je zvědavá, co jsem přichystala. Je to ale dračice. Třeba vyfotit jí, byl téměř nadliský úkol. Nezastaví se ani na minutku. Pořád musí být akce :-)

Britta - to je průzkumnice, vždycky jí zaručeně najdu někde něco prozkoumávat v odlehlejším koutu zahrady. Dneska pršelo, tak jsme si hráli v obývacím pokoji a Britta si našla košťátko za kamny a byla na svůj úlovek náležitě pyšná :-)

Bernadett - ač byla hodně dlouho skoro nejmenší, tak v posledních dnech zarytě sedí u misky jako poslední a cpe se :-) A vychází jí to! Dohnala všechny pěkně na váze a je z ní krásná plyšová slečinka. Pak ale také hodně odpočívá, většinou spí, ikdyž už všichni ostatní řádí. A velmi často usne s hlavou nebo nohou v misce s vodou. Asi bude mít ráda vodu :-)

Brigitte - z holčiček je nejukecanější, prostě správná ženská, co má názor. Na všechno :-) Když už chováme Bruna, tak Brigitte chce, ať jsme spravedliví a chováme jí také :-) Je to ale také velká šikulka, je průbojná i mezi klukama a v ničem nezůstane pozadu. 

Bailley - její áčkové jméno Affectionate jí skvěle pasuje. Je něžňoučká, když jí pochováte, ale mezi svými je to dračice :-) Nejradši má asi koupání v misce s vodou, z čehož moc nemá radost panička, obzvlášť uprostřed obývacího pokoje :-) Ale ona si z pokárání nic nedělá a hned jak se nedívám, tak je zpátky u misky a hrabe do vody :-) Také se pere s klukama o sto šest, a ničeho se nebojí.

Bettany - možná protože se narodila poslední a píšu o ní vždy jako o poslední, tak ještě nemá své budoucí páníčky a stále na ty nej čeká. Já ale věřím, že si jí někdo najde, tak jako všechny ségry a bráchy. Bett, jak jí po domácku říkám, je totiž naprosto parádní flatí holčička. Když jí vezmu do ruky, dívá se na mě a já vím, že rozumí všemu co jí říkám. Na zemi se projevuje jako velká bojovnice, musíte si u ní dávat pozor na palce v žabkách, ale už i na kotníky a lýtka :-) Na zahradě lítá jak splašená, naprosto si užívá volnost a prostor, ale na druhou stranu přijde, když na ní  zavolám. Určitě to bude parádní parťačka do nepohody.

Tak to je pro dnešek asi všechno. Se štěňátky nás čekají ještě dva týdny radostí a starostí a pak už se začnou rozcházet do svých nových domovů. Doufáme, že všechny budoucí páníčky jsem vybrala dobře a štěňátka s nimi budou mít ten nejlepší život jaký si dovedeme představit.

Také už chystáme výbavičku, aby "moje děti" neodešly do světa s prázdnou :-) Podařilo se mi ve chvílích, kdy si štěňátka davala šlofíčka ušít 9 sad obojků s vodítky. Doufám, že se budou líbit i pánečkům, stejně jako se líbí mě.


Hlavinky šest týdnů starých štěňátek

A pár fotek z běžného života štěňátek