Tři týdny utekly jako voda

16.07.2018

Pár dní jsme nepodávali žádné hlášení z naší bedničky, tak dnes to musíme napravit :-) Štěňátkům už byly 3 týdny a od posledního příspěvku se tolik změnili a naučili se tolika nových věcí.

Maminka Ellis štěňátka ještě stále kojí, ale zároveň jsme o víkendu učili štěňátka papat mlíčko i z mističky, a věřte mi, byla to zábava :-D Umýt jsme pak museli sebe i štěňátka! Ale po pár dnech a trénincích už jim to jde o dost lépe a tak jsme zařadili i kašičku, která jim moc chutná. 

Poprvé se štěňátka na své třítýdenní výročí podívala také ven na travičku. Nejpve se jim v tom cizím prostředí moc nelíbilo a bednička jim byla příjemnější, ale podruhé a pokaždé další už se jim venku líbí více a více. Možná také proto, že tam mají více místa pro své průzkumy a dovádění. A tak jsme jim i na ven pořídili ohrádku, abychom o ně ani na zahradě nemuseli mít strach. Štěňátka se totiž každým dnem pohybují lépe a lépe na svých nožkách a poměrně rychle už se umí vzdálit :-) Začínají si také po probuzení hrát mezi sebou, okusují si už ouška, čumáčky a když se kojí, pouštějí se už i do mamky. Ta je teď především venku hlídá jako oko v hlavě a vždy když je "venčíme" je poblíž a dohlíží na nás. Štěňátka také už vydávají všelijaké zvuky, které už se rozeznáme a víme, co chtějí "říct" :-) Jasně je poznat, když mají hlad a říkají si o svou baštu, jiné zvuky zase vydávají, když si spolu hrají a u toho na sebe vrčí a štěkají. Je to lepší než kino, je při těchto hrátkách pozorovat, to mi věřte.

Jsou ale také velmi učenlivá, jako správní flati - rychle se naučila, kam mají v bedýnce udělat svou potřebu (plena) a téměř už se nezmýlí, již poznávají zvuk nerezové mističky s baštou, když na ní poklepu a volám je k jídlu, rozeznávají také už naše hlasy, když se přiblížíme k bedničce.

Štěňátka také už mají od minulého týdne svá jména a my je používáme, když na ně mluvíme. Samozřejmě noví majitelé si můžou jméno změnit a říkat štěňátku, jak budou chtít, ale pro nás jsou to osobnosti a jména k nim prostě patří :-)

Britta - je velmi učenlivá, z misky se naučila krmit jako jedna z prvních, nenechá se od ní nijak a nikým vytlačit. Krásně dohnala své brášky a sestřičky i s váhou, už není zdaleka nejmenší.

Bernard - stejně jako minule platí, že je to náš největší cvalda. Ještě ho nikdo nepřeskočil :-) u mamky i misky je vždy první a jako poslední končí. Má největší sílu, tak se ani od cecíků, kde je teď už opravdu těsno nikým vytlačit. Je to ale obrovský milouš, rád se chová, a v bedýnce patří k těm tiším, kteří moc nepovídají.

Bernadett - také krásně dohnala váhu svých sestřiček a brášků, je velmi aktivní, pouští se do všech šarvátek, které už v bedničce probíhají, ale na druhou stranu se moc ráda tulí a snad nikdy neusne, aniž by měla po boku někoho ze svých sourozenců.

Bartt - tomu snad o jedno krmení déle trvalo než si zvykl na jídlo z misky, ale jakmile jednou ochutnal, nemohli jsme ho odtrhnout. Rád si hraje s ostatními sourozenci, hodně na ně vrčí a vybízí ke hře. Asi to bude milovník všemožných her a hraček :-)

Bertta - není ničím příliš výrazná, má však velmi chytrý výraz, všechno jí jde tak nějak samo. Bude to nejspíš učenlivá fenečka.

Brigitte - je to jedna z nejupovídanějších v bedýnce, většinou má na všechno svůj názor a dává ho jasně najevo :-) je to ale velká mazlinka, vždy spinká k někomu přitulená a když ji vezeme do ruky hned se uklidní a pozoruje nás. Když na ní promluvím, mám pocit, že všemu rozumí.

Bruno - to je jednoznačně největší povídálek :-) už poznám, kdo se v 5 hodin ráno probudil a chce nám to všem oznámit! Mluví nejspíš i za ostatní ségry a bráchy, je to takový jejich vůdce :-) Je ale také velmi pozorný, rychle se naučil jaký zvuk vydává nerezová mistička s baštou a rychle se za ním otáčí, když misku donesu. Vyzývá všechny ke hrám, tahá je za uši a provádí jim jiné zákeřnosti.

Bailley - je pohodářka, hezky se napapá, pak si zaleze a jde spinkat. Často jí bráškové ani nevzbudí, když si začnou hrát. 

Bettany - stále je z feneček největší. Moc ráda si hraje s ostatními, vrčí na ně a tahá je za uši. Svádí ke hře i největší brášky Bruna a Bernarda :-)

Toť pro dnešek z naší bedničky vše. Dobrou noc.