Těšíme se na štěňátka

19.10.2021

Ještě pár dní a štěňátka tu už budou s námi! Ty dva měsíce utekly jako voda! Jollinka má pořádné bříško a my se pořád dohadujeme, jestli tam má tedy štěňátek hodně nebo málo. To už za pár dní zjistíme.

Jollinka, jak víte z mého psaní, je velmi živý tvor, na procházkách ráda běhá, neustále aportuje, atd., ale musím říct, že ani v polovině březosti velmi zpomalila, lítání omezila jen na chvilinku a sama si určovala tempo, jakým půjdeme. Pomalu jsme procházky zkracovaly, protože na ní bylo vidět, že už nenašlape tolik, jako normálně. V posledním týdnu už jsme omezily vycházky jen na velmi krátké kolem bloku a i tak jdeme jako šneci :-D A tak si panička zavzpomínala na časy, když měla jenom Ellinku a vyrážíme jen ve dvou :-D a musím tedy přiznat, že Ellinka je naprostý miláček, na procházku mě vlastně nepotřebuje, jen mlčky jdeme a jedna druhou jen pozorujeme. Není potřeba slov, my si rozumíme i bez nich. 

Jollinka také hodně spinká a nabírá síly a když nespinká, tak jí panička přemlouvá, aby jedla! Ano, s jídlem mě ta holka už měsíc trápí. Je najednou strašně vybíravá, jen tak něco nesní a co si vezme jeden den, druhý den už jí zase nechutná. Zřejmě těhotenské chutě! :-D Takže se v jídelníčku objevují věci, které bych jí normálně nedala, ale co s ní mám dělat, když jíst musí a ke granulím ani nečichne. Takže se u nás na jídelníčku objevila suchá rýže, suchý rohlík, piškoty a to vše doplněné syrovým masem. Jakákoliv psí konzerva je také špatně, uvařené maso taktéž, ovoce a nějaký pacholík vezme na milost jednou za pár dní. Samozřejmě krmíme cca 4 - 5 denně po malých porcích, ona sama občas ani nedojí, co má v misce, štěňátka už zřejmě zabírají všechen dříve volný prostor :-D

A hladíme! Pořád hladíme! Bříško, tlamičku, celou Jollinku. Neustále vyžaduje kontakt a tak panička hladí a povídá si s miminky. 

A Jollinka hrabe. Jámy. Velké jámy. Naštěstí si na zahradě vybrala jen jednu část, ještě navíc takovou, kde není tráva, ale jen kůra a pár stromků, tak jí tam ty díry necháváme, aby měla klid a kdyby bylo nejhůř, měla ty své děti kam uložit :-D Ne nebojte se, rodit budeme samozřejmě doma, v teplíčku, v porodní bedničce, která už je víc jak týden připravená, stejně jako všechny ostatní propriety, které jsem k porodu a péči o štěňátka nachystala.

Tak nám držte palce, ať jdou štěňátka ven hladce a jejich jich ten nejsprávnější počet!!!

Jolla & Radka