Štěňátkům už je měsíc

04.07.2019

Náš vrh Bohemian už je s námi měsíc! Strašně to letí a z těch malých krtečků už jsou malí a hraví pejskové :-)) Je s nimi legrace když jsou vzhůru a rozplýváme se nad nimi, když spinkají. Všichni jsou opravdu moc hodní, téměř vůbec je neslyšíme, jen po ránu, když mají opravdu hlad. Už papají namočené štěněcí granulky, ale stále ještě je 3 -4 denně krmí jejich maminka Jollinka, která pro ně má stále hodně mlíčka a krásně se o ně stará. Dokonce jsme museli zachovat její přístup do bedničky během noci, protože jinak plakala, že je nomohla utěšit, když v noci jen trochu broukli. A jak krásně papají, tak i krásně rostou! Už váží všichni okolo 3kg! Také již dostali svůj velký venkovní výběh, kam chodí pokud není velká zima nebo zase velké teplo. Moc se jim tam líbí a vždycky venku ožijí a krásně si hrají. 

Také už vám můžu napsat pár konkrétních věcí o každém štěňátku, protože se začali projevovat směrem k lidem i mezi sebou.

Pan Modrý - náš největší buřtík. Dlouho se neprojevoval, protože jen jedl a spal :-) ale kromě toho, že rád papá, tak se i strašně rád mazlí! Pokaždé, když si k nim sednu do bedničky, tak sedí vedle mě, dívá se na mě svýma upřímnýma očima a říká "pomazli mě". Nevtírá se, protože ví, že ten pohled stačí.

Pan Zelený - druhý největší chlap, s krásnou vyrovnanou povahou. Mazlí se, ale také pošťuchuje ostatní, občas štěkne a řekne tak svůj názor, ale nijak přehnaně. 

Pan Tyrkysový - sice nejmenší kluk, ale vůbec ne, žádná baba. Provokuje ostatní k akci, krásně si hraje ale i sám.

Slečna Růžová - není zlobivá, ale je hodně aktivní, většinou jde spát mezi posledními a pošťuchuje ostatní ať ještě nespí :-))) hodně poskakuje a pohybuje se rychleji než ostatní. A když chce pomazlit, tak si o to řekne kousnutím do palce :-))))

Slečna Bílá - to je náš malý kliďas. Je klidná, nechá si hodně věcí líbit, ale když už je toho moc, tak se také umí ozvat. Hodně spinká a nejradši někomu na klíně :-)

Slečna Žlutá - tahle holčička má myslím opravdu vyrovnanou povahu - mazlí se, ale také si ráda hraje s ostatními, už bere do tlamičky hračky a poponáší je. 

Slečna Oranžová - ikdyž by se mohlo zdát, že je nejmenší a bude ustrkovaná, tak se umí mezi ostatními prosadit a ozvat. Ale je to mazlinka největší, pokaždé když mezi štěndy sedím, tak se dere na klín a v tu chvíli ji žádné hry nezajímají. Myslím si, že bude hodně oddaná svému pánovi a udělá pro něj, co mu na očích uvidí.

Slečna červená - k ní se hodí asi tyto slova - rošťák, průzkumník a provokatér :-) Je to krásná živá holčička, s dostatkem odvahy a odhodlání pro cokoliv. Věřím, že bude perfektní pro jakoukoliv práci a svému pánovi bude tím nejlepším společníkem. 

Slečna Fuchsiová - o té si myslím, že je to holka do nepohody. Má dostatek temperamentu, krásně si hraje s ostatními, ale když se přiblíží člověk, tak chce chovat a dávat pusinky. 

A na závěr bych měla i tady prozradit jména. Zatím ještě nejsou přiřazena ke konkrétním barvám obojků štěňátek.

Kluci: 

Bohemian Coudy
Bohemian Coddy
Bohemian Collin

Holky:
Bohemian Caramella
Bohemian Carra
Bohemian Carrie
Bohemian Carlla
Bohemian Canima
Bohemian Cashira