Štěňátkům je už měsíc

23.07.2018

Čas utekl tak rychle, ani jsme se nenadáli a našim štěndům už je 30 dní = 4 týdny = měsíc. 

Naučili se toho tolik nového! Ani nevím, kde začít! 

Čtvrtý týden svého života už strávili štěňátka hodně ve svém venkovním výběhu, abychom využili krásného počasí a naší zahrady. Venku se jim moc líbí, je tam spousta nových vjemů a zábavy. Na začátku týdne, když jsme je vypustili ven z ohrádky, tak se drželi poblíž nás a maminky, ale den ode dne rozšiřovali svoje teritorium a začali prozkoumávat vzdálenější a vzdálenější místa :-) Asi to bude tím, že jejich kroky jsou stále jistější a rychlejší :-))) Mamku a její cecíky stále plné mlíčka najdou až překvapivou rychlostí. Za ten čtvrtý týden jsme viděli první šarvátky mezi štěňátky, ale zároveň roztomilé olizování a zjišťování, kde má ten druhý třeba nos nebo uši. Ale když už náhodou použijí svoje ostré zoubky, tak se ozývá velké naříkání. Naříkáme už i my, když štěňátka náhodou objeví náš palec u nohy :-) Stále se hodně tulí k sobě když spinkají a rádi si zalezou pod něco nízkého nebo teploučkého, ale tráví také už více a více času hrami mezi sebou a s hračkami, které jim přichystáme. Také se už učí papat namočené granulky, už se z nich stávají opravdoví pejsci. Učí se už i pít vodu, ale někteří se projevují spíše více po flatovsku a v misce se raději koupou celí :-) Nevadí, počasí nám přeje, je teplo, tak nemáme strach, že by se i mokří nastydli. A v neposlední řadě krásně slyší na zavolání "miminka" anebo na cinkavý zvuk jejich misky, který vždy značí nějakou mňamku a miminka se k ní seběhnou ze všech stran.

My máme štěňátka místo televize a trávíme s nimi každou volnou chvilku. Když spinkají, i tak se na ně díváme a rozplýváme se nad jejich spacími polohami a sny, které se jim zřejmě zdají, takže vrčí a běhají ze spaní :-) Také je všechny co nejvíce mazlíme, oni jsou úžasní a všichni se hned tulí a olizují nám nosy :-) Nejvíc však vyžaduje nošení zelený Bruno! Jakmile nás vidí poblíž ohrádky, štěkne, zakňourá a moc dobře ví, že tak přiláká naší pozornost.

Všechny štěňátka mají krásnou vyrovnanou povahu, ničeho se nebojí, do všeho jdou jako správní flati po hlavě, milují očividně vodu a všemožné hry a zábavu. Zároveň jsou to ale velcí mazlíci a pohodáři, pokud není hlad, tak je v bedničce nebo ohrádce klid a pohodička.

Přijali jsme také první návštěvy z řad budoucích majitelů našich štěňátek. Všichni se nám zatím moc líbili, štěňátkům také, a tak věříme, že budou pro naše štěnda těmi pravými milujícími parťáky. 

A to je konec vyprávění, štěňátka si totiž velmi hlasitě žádají večeři :-))))