Štěňátkům je dnes měsíc! Utíká to :-)

24.03.2016

Dnes je našim "jéčkům" od Ivanského jezera už měsíc :-) Čas snad letí rychleji než kdy jindy, v posledních dnech vlastně jen od krmení ke krmení :-)))

Ještě než byly štěňátkům 4 týdny, začali jsme již z misky krmit mlíčkem a postupně jsme začali přidávat maso, ubírat mlíčko a měnit ho za přílohy a zeleninu, protože už jim také pěkně vyrostly zoubky jako jehličky. Dneska štěnda hravě papají trochu rozmixované masíčko s rýží, mrkvičkou nebo kuskusem a mamka Ellis k nim chodí už jen občas, aby se od ní ještě trochu napili mlíčka. Je sranda je u toho pozorovat, jak lezou jeden přes druhého a snaží se "urvat" to nejlepší, co v misce je. Jsou z toho potom samozřejmě zapatlaní od hlavy až k patě, a protože panička je čistotná :-) jsou od malička zvyklí si utírat tlapičky a čumáčky :-D Minulý víkend jsme zkoušeli všechny také vyfotit jak ve váhavých výstavních postojích, tak jejich roztomilé hlavičky. Byla to fuška, ale nakonec se nám snad nějaké fotky podařily.

Také už si začali velni hlasitě hrát mezi sebou, například včera růžová Jolla přišla na to, že když bráchu zatahá za ucho, ten opravdu hlasitě naříká a to se jí moc líbí. Klube se z ní pěkná potvůrka :-) V bedně už mají také víc hraček, na kterých nejen spí, ale už je také okusují a žužlají.

V týdnu jsme také našli prima páníky pro posledního kluka, a tak to vypadá, že na všechny naše štěňátka se už těší jejich noví majitelé :-)

A kromě váhové statistky na konci článku (vypadá to, že ze štěňátek budou pěkní cvaldové :-) ještě pár poznatků o každém zvlášť:

Jouky - z toho malého chlapečka se za poslední týden vyklubal pěkný pořízek, který si pro sebe umí zabrat při jídle celou misku - prostě si lehne do prostřed! a jako první vyrostl z prvního pidi oboječku :-) Prostě si řekl, že už nebude nejmenší a všechny převálcuje. Takže kromě aktivity u jídla se moc neprojevuje, musí si po té baště vždycky pořádně odpočinout!

Jolla - jak už jsem psala výše, slečna růžová prokazuje svou velkou zvídavost a je mezi štěňátky průkopnicí skoro ve všem. Naposledy jako první zjistila, že má už zuby a kouše do všecho co jí přijde do cesty. Především moc ráda kouše do svých sourozenců, kterým se to ale zas tak nelíbí. Také má už svůj rozum a občas se stane, že ani nejde k misce a nenají se. Poprvé mě to trochu vyděsilo, ale když se ukázalo, že u dalšího jídla to holčička naopak pěkně dohání, pochopila jsem, že jí nutit nemůžu :-) Ale na druhou stranu je spolu s Jasperem největší mazel, kterého stačí maličko pošimrat na bříšku a už chrní kdekoliv v náručí nebo na klíně.

Jinxy - je veselá a hravá :-) v posledních pár dnech je z ní také pěkná provokatérka, a když všichni ostatní usnou, Jinxy jde a někdy i s bráchou Jonexem je zase systematicky budí a chce si hrát. Podle mě teď spí ze všech štěňátěk nejméně a moc jí baví si s něčím nebo někým hrát :-)

Joker - už zase vypadl z bedny a dal nám tak jasně najevo, že máme zase o jednu palubku zvýšit hrazení :-) zatím je to velký pohodář, který se rád zapojí do všech hrátek se sourozenci. Asi nejvíc ze všech ho bavilo focení ve výstavním postoji a sám se automaticky postavil na všechny čtyři. Nebo že by mu tak chutnal ten Pribiňáček, který jsme mu u toho dávali olízat? :-))

Jasper - je největší mazel ze všech! Zaručeně usne každé návštěvě v náručí a užívá si pozornost a rád se také tulí při spaní k sourozencům. Ale u misky je to velký bojovník a jen tak se nenechá vytlačit z kola ven! A dokud se nevylížou i poslední zbytky, nenechá se nikým a ničím vyrušit :-)

Jonex - nám vždy zaručeně jako první oznámí, že už je čas jídla a to jak v noci nebo přes den. A i po jídle si musí ještě pár minut broukat, než ho to samotného unaví a také usne. Při hrách se sourozenci pěkně vrčí a štěká, ale na druhou stranu byl největší "modelka" při focení a jako jediný má hned několik celkem povedených fotek :-)))