Naši dvouměsíční hafani :-)

24.04.2016

Tak čas plyne opravdu rychle a našim flatíkům jsou již dva měsíce! Svoje výročí dnes oslavili ochutnáním sněhových vloček, protže počasí je opravdu aprílové. Takže až bude sníh poletovat za 7-8 měsíců, tak to pro naše hafany nebude nic nového :-) Bohužel díky rozmarům aprílového počasí je pro nás poměrně složité venčení :-( aby se štěňátka nenastydla, jsme venku vždy jen chvilku, běháme po zahradě, hrajeme si s nimi, ale jakmile začnou posedávat nebo polehávat, tak si utřou všech 24 tlapiček a jde se pokračovat v radovánkách do obývacího pokoje a kuchyně :-))) Díky hraní v obýváku poměrně dobře štěňátka rozumějí povelu "fuj", protože to panička používá především při okusování židlí, sedačky, koberce a podobného zařízení, a také se učí čůrat na noviny nebo savou podložku. V tom mají ještě mezery, takže mop a kýbl s teplou vodou je náš výborný kamarád do party, ale já věřím, že než půjdou do nových domovů, tak se v tom ještě zlepší! Bohužel už je jim také poměrně malá jejich porodní bedna, kam je stále ještě zavíráme na noc, ale přes den už spinkají různě rozházení po zemi v obývacím pokoji. Ale máme jednoho (žlutého :-) ) šikulu, který téměř každou noc 60cm vysokou bednu přeleze a najdeme ho spinkat uprostřed obýváku :-) Na sedačku naštěstí nevyleze! :-)

Nám se už čas s celou smečkou hodně krátí, ještě 5 dní a začneme se loučit :-( Takže připravujeme štěňátkům výbavičku, a zapisuji si ke každému zlvášť, na co nové páníčky především upozornit. Štěňátka se již projevují jako osobnosti a protože jsem s nimi teď celé dny, tak je spousta času je pozorovat každé zvlášť při různých aktivitách. Také jsem je již párkrát provezla autem, aby věděli do čeho půjdou, až si pro ně páníčcci přijedou a máme za sebou už první očkování, čipování a prohlídku u pana dokrotora. Při injekcích byli pejsci opravdu moc hodní, téměř vůbec neplakali a za piškotek ještě vrtěli ocásky :-) I pan doktor je moc chválil, jak jsou hodní.

Pejsci se rozjedou opravdu po celé republice, nejdál pojede Jinxy do Prostějova, Jonex do Velké Bíteše, Jasper a Joker víceméně do Prahy a Jouky do Žatce. Stále pevně věřím, že je všechny alespoň občas budeme vídat, ať už na různých flatích setkáních, či dokonce na výstavách nebo při loveckém výcviku.

Záplatou na srdci nám bude Jolla, která po opravdu dlouhém a dlouhém zvažování zůstává doma :-) Získala si naše srdce ze všech štěňátek nejvíc a navíc rozhodl osud, když si ji potencionální páníci nakonec nevzali. Už teď jsem ráda, že rozšíří naši zvířecí domácnost a začlení se do našeho rodinného života :-)

Na závěr si prohlédněte pár fotek z posledního týdne a další zprávy už budou s největší pravděpodobností o loučení a odjezdu do nových domovů.