Máme štěňátka!

25.02.2016

Včera, tedy 24.2.2016 se u nás doma narodila štěňátka! Byl to nezapomenutelný zážitek pro nás pro všechny, ale hlavně jsem ráda, že máma Ellis i jejích 6 potomků - 4 kluci a 2 holky jsou v pořádku!!!

60. den a je tady tolik očekávaný den Ellis se připravuje k porodu.
Ráno jsem ještě telefonovala s Jindrou Klíchovou, aby vše bylo připravené na porod, protože Ellis byla právě 60. den březosti, tak to již mohlo přijít. Páníček také konečně doladil porodní bednu :-)

Ellis ráno malinko klesla teplota, už nechtěla jíst, ale Lipánek s rohlíkem si ještě dala :-) Po poledni již začala zrychleně dýchat a tak jsem znovu telefonovala Jindře. Ta tedy sedla do auta a jela směrem k nám. Asi už je to tady :-)

Bylo asi půl páté odpoledne, když jsem se znovu porozhlédla po Ellis, kde leží. Ta byla už dost nervózní a najednou se ke mě hrne a já vím, že to na ní už na 100% přišlo. Ale kde je Jindra???!!! Volám přítele Kubu, ať rychle přijde, že rodíme! A to už se na svět hrnulo první štěňátko! Vytáčíme tedy Jindru alespoň na telefonu a ta nám telefonicky radí, co máme všechno udělat! Nakonec jsme vše zvládli a máme prvního kluka, který se narodil 16:50, dostal první stužku a vážil 300g. Než jsme se s Kubou stačili vzpamatovat, tak se na svět dralo druhé štěňátko! Zopakovali jsme instrukce, které jsme před tím po telefonu dostali a máme krásnou holčičku! Narodila se v 17:00, dostala růžovou stužku a vážila 340g. Všechno se zdálo být v pořádku, štěňátka se hned přisála a pila první mlíčko.

Jelikož Jindra byla stále na cestě a já byla dosti nervózní, zavolala jsem kamarádce Alici Valentové, která bydlí kousek a doufala jsem, že zrovna nebude v práci, aby za námi mohla přijet. Alice naštěstí měla čas a tak za námi dorazila, aby nám s dalšími štěňátky pomohla :-)

Chvilka klidu utekla a v 18:15 se narodila další holčička, vážící 300g a dostala oranžovou stužku. Ještě než dorazila Jindra, pomohla nám Alice na svět s dalším klukem, který se vyklubal v 19:20, dostal zelenou stužku a vážil 340g.

Ellis byla po čtyřech štěňátkách už dost unavená a tvrdě usnula. Od posledního štěňátka utekly už 2 hodiny a stále nic, tak jsem se s Ellis šla trochu projít ven a chodili jsme doma nahoru a dolů po schodech. Po další hodině se dere na svět další štěňátko, a je to opět kluk! Narodil se ve 22.25, dostává tyrkysovou stužku a váží 290g. Hned ho přikládáme k Ellis, která ho nejprve řádně omyla a také on hned začal sát mlíčko.

Zase nám dává Ellis pauzu, leží klidně v bedně a odpočívá. Dokonce zase tvrdě usnula, ale my jsme měli tušení, že to ještě nebylo všechno. Chodíme s ní znovu po schodech a prosíme, ať se ještě snaží! Ona ale už moc nechce a kouká na nás, a jakoby říkala "dejte mi už pokoj, chci spát" :-( Dali jsme ji tedy dobrou pastu, která ji dodala trochu síly a nakonec naše prosby vyslyšela a v 0:25 se dere na svět zase kluk vážící 310g, dostává žlutou stužku a hned pije mlíčko od maminky.

Ellis všechna štěňátka zkontrolovala, olízala a znovu tvrdě usíná. Ještě čekáme asi 2 hodiny a pak jsme rozhodli, že to je konec :-)

Bylo to náročné pro všechny zúčastněné, ale krásné. Ve fotogalerii první fotky celé rodinky.

Narodilo se nám krásných šest štěňátek čtyři kluci a dvě holčičky všichni jsou v pořádku a odpočívají.