Máme jména!

10.07.2018

Dny běží, štěňátkům je dnes už 17 dní. Už na nás všichni koukají a začínají prozkoumávat vše kolem sebe. Když se vzbudí, většinou nezačnou ani hned volat mámu, ale šmejdí po bedně, oňuchávají se navzájem a i hračky, které v bedýnce mají. Probíhají takové první štěněcí hry :-) Štěňátka už se také lépe pohybují, ikdyž jejich pohyby jsou pořád ještě takové kymácivé, už se nepřesouvají plazením, ale po všech čtyřech :-) Po pár minutách jim ale dojde, že mají hlad a hlasitým kňouráním, štěkáním a vrčením volají mamku, aby jim dala napapat mlíčka. Ta chvíli dělá, že neslyší, kouká na mě, abych jim pomohla já, ale já se nedávám a do bedýnky ke štěňátkům doprovodím jí :-) Je ale pravdou, že 2x denně jí skutečně pomůžu a štěňátka dokrmím z lahvičky, po které se vždy s nadšením vrhají a cucají statečně. Holt mlíčka na všech 9 buřtíků už je méně a méně. 

Mezi krmením štěňátek a maminky Ellis už jsme se také zamysleli a dali dohromady jména pro naše štěňátka. Jelikož je to náš již druhý vrh, bylo od začátku jasné, že flatíci budou mít jména začínající na písmenko "B". A dokonce jsme tato jména spontánně vymýšleli už u porodu štěňátek, což bylo velmi milé a děkuji za to i kmotřičce Markétě a manželovi Kubovi.

Ale jelikož pod naší chovatelskou stanicí je to první flatí vrh, musí štěňátka mít vlastně jména začínající na písmenko "A". A tak jsme vybrali anglická přídavná jména, která charakterizují povahu a duši flatů. Navíc jsem spárovala s béčkovými jmény tak, jak se mi flatíci jeví a jak se již za první dny svého života projevovali. Proto to i trochu déle trvalo, než jsem se rozhodla. 

Tak tady jsou celá jména našeho vrhu "A" z Brdských lesů:

Holky

Červená - Adorable Britta 

Tmavě růžová - Amazing Bernadett

Žlutá - Amusing Bertta

Světle růžová - Attractive Brigitte

Fialová - Affectionate Bailley

Oranžová - Active Bettany


Kluci

Tyrkysový - Adoring Bernard

Modrý - Ambitious Bartt

Zelený - Angelic Bruno