Je nám už skoro 14 dní

06.07.2018

Našim štěndům už je bez jednoho dne 14 dní.

Už nejsou tak potichu jako první dny, už se umí i pěkně hlasitě ozvat. Z bedýnky se ozývá nářek, to když se někomu něco nelíbí, pokus o štěkot nebo dokonce náznak vytí 😊 Štěňátka se také už daleko rychleji přesunují, zkouší se postavit na všechny čtyři nožičky, ikdyž jejich pohyby jsou ještě velmi váhavé. Ale pomalu se z malých lachtánků stávají malinkatí opravdoví pejsci. Začínají se jim už také otvírat očka, ikdyž stále ještě nevidí. Ale i tak už se "perou" s plyšáky - rozuměj přelézají přes ně :-D a schovávají se různě pod polštáře, hračky, a deku.

Maminka Ellis k nim chodí už jen když začnou křičet, že mají hlad, ale pečlivě je vždy umyje a namasíruje jim bříška. Jinak už odpočívá více mimo bedýnku a užívá si procházky, ikdyž stále trochu kratší, aby měla dost energie na krmení.

Štěňátka pozorujeme každý den a ti se již hezky projevují a ukazují se jejich povahy.

Červená fenka - stále je jedna z těch menších, ale je velmi hbitá a vždy si najde cestu k maminky mlíčku. Je ale také velmi mazlivá a užívá si doteků člověka.

Tyrkysový pejsek - to je náš největší cvalda. Kdyby mohl, tak by pořád jen jedl. U cecíku je vždy první a pouští se až v momentě, kdy maminka opouští bedýnka. Doslova odpadává od cecíků. Je ale také velmi klidný, když se chová a rád se mazlí.

Tmavě růžová fenka - naše nejmenší holčička. Už má trochu těžší se dostat k cecíku, jelikož ti silnější ji vždy přeperou, tak jí občas musíme trochu pomoc. Velmi často ale usíná někde blízko u maminky, buď přes packu nebo pod ocasem. Bude to holka asi dost tulivá.

Modrý pejsek - z kluků je nejmenší, ale zato dost živý a vždy si najde ve velmi krátké chvilce maminku a její cecíky. Když odpočívá, často ho najdeme zalezlého někde pod polštářem nebo v blízkosti nějaké hračky.

Žlutá fenka - když maminka přijde do bedýnky, občas zaváhá a ty nejlepší cecíky už jsou obsazené, když se k nim doplazí. A tak přišla na metodu velmi originální - všechny přeleze a spouští se k cecíkům ze shora, jakoby šipkou, mezi ostatní. A vychází jí to 😊 Byla asi ze všech nejklidnější u stříhání drápků.

Světle růžová fenka - je také velmi průbojná a statečně odolává u svého cecíku těm silnějším. Hodně se tulí k plyšákům a je vidět, že má ráda kontakt.

Zelený pejsek - je také pěkný buřtík a vždy je schopen u cecíků přetlačit kohokoliv a vybrat si ten nejplnější. Je ale také nejupovídanější, obzvláště v noci se umí hodně hlasitě vyjádřit, že už je na čase se zase občerstvit 😊

Fialová fenka - tato fenečka je velmi miloučká a mazlivá, v bedýnce se hlasitým "štěkotem" projevuje jen občas.

Oranžová fenka - z holčiček je asi nejupovídanější a také největší. Přepere i velké kluky tyrkysového a zeleného.