Jaro volá, pojďte ven!

04.04.2016

Od poslední zprávy o našich štěňátkách teď uplynulo trochu víc času, ale je to především tím, že vlastně vyžadují daleko více pozornosti, než když jim byl týden nebo dva a já nemám tolik času na psaní a zpracování fotek :-) Štěňátka už totiž méně spinkají a místo toho si chtějí více hrát a průzkumničit :-) A tak to vezmeme pěkně popořádku, co všechno se od přehoupnutí do druhého měsíce jejich života událo.

Začalo to Velikonocemi a prvním seznámením štěňátek s čerstvým vzduchem :-) Byla velikonoční neděle, poprvé se u nás udělalo hezky a svítilo sluníčko, tak jsme vzali štěnda na zahrádku. Byla to parádní podívaná, jak prozkoumávají nové prostředí a mají možnost si hrát s námi i se svojí mamkou Ellis, která takhle rozverná nebyla snad od porodu. Od té neděle už chodí ven pravidelně, snažíme se je brát po každém jídle, aby se naučili, že potřeba se vykonává venku a ne v jejich bedně v obýváku :-) Na zahradě si hned oblíbili několik míst, kde je ale panička nevidí zrovna ráda! Samozřejmě nejvíc se jim líbí skalka a právě rozkvétající skalničky, plot z tůjí, kde se ztratí a nejsou vidět nebo zaběhnout za roh, kudy vede cesta ne k právě mělkému bazénku :-) A nebyla by to růžová Jolla, která se rozhodla jít ještě dál a už jsme jí tahali z pod zaparkovaného auta!

A venku jim navíc stačí na hraní úúúúúplně obyčejné věci! Například včera jsme odložili pytel od hlíny, na který když se skočí, vydává parádní šustivé zvuky, nebo neuklizené podzimní listí, které se super nosí v tlamičce a také je s ním zábava :-)

Také se na většinu štěňátek už byli podívat jejich noví páníčci a já mám moc velkou radost, že jsme snad pro všechny našli ty pravé a budou se mít spolu dohromady báječně! Teď se sice nové rodiny budou ještě skoro 4 týdny na svoje pejsky těšit, ale na konci dubna už půjdou peskové do svých nových domovů. Budu ráda, pokud mi noví páníčkové dovolí i nadále sledovat, jak pejsci rostou a užívají si svého psího života :-) Ikdyž je s nimi dost práce, bude se mi po nich moc a moc stýskat!

A na závěr dnešní zprávy, zase něco málo o každém malém flatíkovi zvlášť. Štěňátka pozoruji každý den a kromě toho, že každý den jinak vypadají, tak se i každý den něco nového naučí a prohlubují své vlastnosti a povahy:

Jouky bude hlavně přes jídlo :-) Jeho páníčkové u něj budou mít určitě úspěch, pokud ho za jeho pokroky budou odměňovat něčím dobrým! Jouky totiž skoro pokaždé přiběhne za mnou, když na něj na zahradě zavolám a pochopil, že mám u sebe vždycky nějakou tu laskominu :-) Je to také velký fešák, focení postojů si užíval (nebo si užíval toho Pribiňáčka???!!! :-D) a při focení hlavičky se krásně koukal do objektivu!

Jolla je průzkumnice! A velká! Do všeho jde po hlavě, každou vycházku po zahradě zvětšuje ostatním teritorium, kam až můžou zajít a uhlídat jí už nás stojí hodně sil! Ona má naopak energie na rozdávání! Ostatní už si sami zalezou do koutku a chtějí odpočívat a Jolla ještě pořád zkoumá, kam by zalezla nebo honí mamku Ellis po zahradě! :-D

Jinxy se baví vším, co bráchové a ségra vymyslí a hned je ve všem napodobuje :-) Umí se někdy pěkně ozvat, když se jí něco nelíbí a občas se ségrou Jollou pořádají hon na některého z brášků a dávají mu pak společně co proto :-) Bude to určitě dobrá parťačka do nepohody :-D

Joker si udržuje svoji úlohu pohodáře a pejska, který nezkazí žádnou srandu :-) Když se spí, tak se spí, když se pronásleduje mamka Ellis po zahradě (pořád štěňátka ještě nechápou, že napít mlíčka už jim nedá :-), tak se pronásleduje mamka, když přijde návštěva a ostatní se chovají, tak chce taky chovat. Bude to také určitě úžasný parťák a přítel do nepohody :-)

Jasper je ze štěňátek největší mazel a strašně rád spí :-) je to moc hodný pejsek, který se napapá, pohraje si, prozkoumá okolí, ale pak se klidně někde stočí do klubíčka a jde to zase dospat :-) A jakmile ho někdo zvedne do náručí okamžitě projevu vděčnost a většinou po podrbání a pohlazení hned usíná! Nicméně je to chlapec učenlivý a první se naučil rozvazovat návštěvám tkaničky u bot :-D

Jonex je průzkumník a provokatér. Se ségrou Jollou objevují taje naší zahrady - nejvíc se mu líbí na skalce, kam samozřejmě vůbec nechci, aby chodil! A když zrovna nevěnuje pozornost objevování, tak zlobí ségry a bráchy taháním za ocas nebo za uši! Na druhou stranu, když na štěňátka zavolám, je u mě mezi prvními a je na něm vidět, že se rád učí novým věcem. Zatím je snad jediný, který si hraje se všemi hračkami, které štěňátka mají a nesoustředí se jen na některé :-)