Co už umíme

17.03.2016

Včera byly naší flatí bandě už tři týdny! Nejsou to už myšky ani hrošíci, ale malí plyšoví pejskové, kteří se každým dnem učí novým a novým věcem. A že jich za poslední týden nebylo málo! Tak za prvé se na přelomu druhého a třetího týdne života všichni podívali poprvé na svět. Asi dva dny se batolili jako opilí :-), ale po pár dnech bylo znát, že už opravdu vidí. Zároveň začínají slyšet, takže když se někdo skloní nad bednou, okamžitě jsou vzhůru a chtějí mlíčko. Svojí mamku Ellis už umí přivolat opravdu hlasitě, a když chvilku nejde, ještě přidají na intenzitě :-) Mamina teď dostává až o 3 pořádné porce jídla více než obvykle, aby měla dostatek mlíčka pro svoje děti a mezi kojením a procházkami poctivě odpočívá. Ta starost o děti jí dává opravdu zabrat.

Štěňátka už si začínají také hrát mezi sebou a zjišťují k čemu mají svoje tlamičky a jazýčky. Když se probudí, kromě mončičákových zvuků (k ničemu jinému to přirovnat neumím :-) se už ozývá štěkání a vrčení! To je sice zatím spíš roztomilé než že by nahánělo strach :-), ale oni jsou u toho strašně vážní :-)

Již jsme také zvýšili zábranu pro vstup do bedny, jelikož někteří chytrolínci se zkouší postavit na záda ležících brášků a sestřiček a vyšplhat se přes ně ven :-)

Celý týden jsme štěňátka zase pozorovali a tak píšu opět něco ke každému jednotlivě.

Jouky byl v prvních dnech spíše klidný a pohodový, teď se začíná více projevovat, pěkně si štěkne když má hlad, ale zatím je z kluků nejmenší, tak musí vždy pořádně zabrat, aby si vybojoval svoje místo u maminky a jejího mlíčka. Na druhé kolo stříhání drápků jsme se připravili ve dvou, abychom to zvládli a nakonec hned první pán na stříhání ani nepípnul a u stříhání drápků usnul jako špalek :-D

Jolla je pěkný macík, s drobnou přestávkou drží vedení, co se váhy týče je pořád největší. U cecíků bývá první a ještě to cestou pěkně hlasitě komentuje :-) také snad jako první zavrčela, až jsem se úplně lekla! Nicméně stříhání drápků i ona téměř zaspala a ani nepípla :-)

Jinxy je velká pohodářka, pokaždé když jí vezmu do ruky se ráda pomazlí a usne mi v náručí. Musíme trochu hlídat, aby se vždy dostatečně najedla, často se nechá totiž odstrčit těmi silnějšími a raději usne v blízkosti maminky. I ona stříhání drápků prospala.

Joker bude asi velký průzkumník, asi nejvíc ze všech zkoumá pelíšek, tedy bednu, zkouší zas a znovu přelézt hrazení a podívat se ven :-) Má parádní flatí polohy, když se nají a usne, téměř vždy usne na boku s nataženými nožičkami před sebe. U stříhání drápků byl více méně hodný, spíš ho to asi lechtalo :-)

Jasper už není zdaleka nejmenší, ikdyž se nejdrobnější narodil, je to pěkný kluk a přijde mi takový rozumný! Zatím se neprojevuje moc hlasitě, vždy se pořádně nají u maminky a v klidu zase usne. Strašně rád se nechá chovat a drbat na bříšku! Stříhání drápků ho asi taky jen lechtalo, když ze spánku jen škubal nožičkami :-

Jonex asi jediný tentokrát trochu víc komentoval stříhání drápků, ale je pravdou, že on komentuje vlastně všechno :-) První se většinou budí a hlasitým štěkotem volá mámu, že má hlad a než usne, taky si musí ještě chvíli povídat :-) Pořád někoho pošťuchuje a téměř nikdy neusne osamocený, ale naopak v těsné blízkosti ostatních, či dokonce přes někoho. Je to takový náš neposeda :-)

A ještě dokumentace, jak nám štěňátka krásně přibývají na váze :-)