Březost potvrzena

15.09.2021

Dnes jsem byla s Jollinkou hned ráno na sono vyšetření u pana doktora, které potvrdilo, že Jollinka je opravdu březí a má plné bříško štěňátek. Pan doktor jich napočítal rovnou devět!, takže se můžeme snad těšit na pěknou nadílku. Na vyšetření jsem šla s jistými pochybnostmi, ale na druhou stranu mě Jollinka hned od prvních dní od nakrytí přesvědčovala, že se to povedlo!. Chovala se velmi zodpovědně již od prvních dní po nakrytí, od začátku hodně odpočívá a šetří síly. Je až zvláštní, že by to věděla od prvních dní. Ale příroda je mocná a já věřím, že i to je možné. 

Zároveň jí asi v posledních dnech nebylo moc dobře od žaludku a jídlo jsme museli rozdělit do třech dávek během dne, protože ve dvou svou porci jídla vůbec nesnědla. 

Dnes je již 26. den březosti, takže téměř v polovině celkové doby nošení štěňátek. Štěnda by tu s námi měla být už někdy okolo 21.10. 

Pokud byste se chtěli dozvědět více o tom, co a jak se štěňátkům vyvíjí, tak se můžete podívat do kalendáře https://rr.sk/modules.php?name=preg_kal (stačí zadat termín krytí 21.9.)