14 dní jsme na světě

09.03.2016

Prvních 14 dní života našich štěňátek je za námi! Stále se všichni, včetně naší Elinky učíme, jak se o štěňátka starat a co všechno potřebují. Z malých myšek jsou dnes už krásní malí hrošíci, kteří pomalu začínají otvírat očka a stavět se na nožičky. Kromě péče o štěňátka jsme ale zvládli také několik lidských úkolů, které k tomu všemu patří :-) Například jsme vybrali štěňátkům jména!

Dlouho jsme přemýšleli, jak se tento vrh bude jmenovat, abychom zůstali u italského názvu, jako mají ostatní vrhy od Ivanského jezera. Dostali jsme přidělené písmenko "I" a po dlouhých úvahách jsme vybrali jméno "Interessante", což v italštině znamená "zajímavý". Doufáme tedy, že ze štěňátek vyrostou krásní představitelé svého plemene a všichni budou pro své okolí "zajímaví". A k názvu vrhu jsme také museli vybrat šest jmen na písmeno "J". Nebylo to pro nás vůbec jednoduché a brali jsme to velmi zodpovědně a tak věříme, že i noví majitelé štěňátek budou se jmény spokojeni. Holky se budou jmenovat Jinxy a Jolla a kluci Jouky, Jonex, Jasper a Joker.

Štěňátka se mají čile k světu a mamka Ellis se o ně vzorně stará, ikdyž občas by asi raději ven s míčkem než nakojit tu smečku :-) Ale prckové dobře přibírají na váze a tak mamce odpočinek a procházku pravidelně dopřáváme a ta se za to pokaždé s novou energií vrací ke svým potomkům, aby je zkontrolovala. Také na nás již první štěně mrklo svýma korálkovýma očima, všichni se umí pořádně přihlásit o jídlo, občas nás zvedne ze židle zavrčení či něco jako štěkot :-) Navzájem se štěňátka různě ocucávají, také se již znatelně rychleji pohybují po své bedně a protože už hodně škrábali mamku Ellis na bříšku, ostříhali jsme jim také drápky. Byla to práce pro dva a i tak jsme se u toho dost zapotili, ale my i štěňátka jsme byli stateční a zvládli jsme to :-) A už asi 10. den svého života dostali všichni krásné mrňavé oboječky. Pro představu - mají stejně velké oboječky jako jorkšíři :-))))

Ještě se pokusím napsat pár slov o každém štěňátku zvlášť, jak se chovají a jak je my vidíme, protože mě stále nepřestane udivovat, jak se již nyní projevují jejich povahy...

Jouky - modrý kluk se narodil jako první, je to velký pohodář, moc se mu líbí pochování a rád se nechá lechtat na bříšku. U stříhání drápků něco napovídal, ale prát jsme se s ním nemuseli.

Jolla - tato fenečka se projevila opravdu hlasitě již s prvním nadechnutím a od té doby se ozve jako první když se jí něco nelíbí - když je zima, když se ztratí v pelíšku od ostatních nebo když má hlad. Velmi rázně nám dala také najevo, jak se jí nelíbí stříhání drápků :-) Ale na druhou stranu je mezi prvními u cecíků a vždycky si udělá místo, aby se dobře a pořádně napapala. Poprvé na nás mrkla dnes večer, 9.3.

Jinxy - v pořadí druhá fenečka je zatím ze všech nejdrobnější, asi proto, že u cecíků dá většinou ostatním přednost, a když se nakonec napapá, tak si ještě ráda alespoň chvilku pospí mámě u zadní nohy, než mamka zase na pár hodin zmizí. Drápky si ostříhat celkem nechala a ani moc neprotestovala.

Joker - tenhle kluk je mezi hrošíky od začátku úplně největší, je to takový budulínek, který se hned hlasitě ozve, když se máma jen přiblíží. Pak si velmi rázně udělá cestu k tomu nejlepšímu cecíku a tahá dokud se máma nezvedne a neodejde. Také často ocucává bráškům a sestřičkám různé části těla, prostě má asi pořád hlad :-) Drápky si moc ostříhat nechtěl nechat a jako první na nás mrknul. V úterý večer, 8.3.

Jasper - předposlední kluk se narodil úplně nejmenší a od té doby se to snaží dohnat. Je první u cecíků, nepřestane bumbat dokud se máma nezvedne, ale jinak je to pohodář, který si snad i stříhání drápků užíval :-) Velmi často totiž odpočívá na zádech v krkolomných polohách!

Jonex - poslední kluk je velmi kontaktní, neustále musí ležet někomu ze sourozenců po boku nebo přes záda a jakmile se odkutálí do vzdálenějšího koutu pelíšku, hned to dá hlasitě najevo. Když se probudí a má hlad, tak velmi hlasitě volá mámu. Drápky si asi nebude stříhat moc rád, také nám dal velmi jasně najevo, co si o tom myslí :-)